Cykl spotkań „Porozmawiajmy o zdrowiu, czyli alfabet zdrowia” to wydarzenia, które będą organizowane cyklicznie w naszym mieście i będą adresowane do różnych grup wiekowych mieszkańców Świdnika. Tematy spotkań o zdrowiu będą związane z literami polskiego alfabetu, np.D- jak depresja, dopalacze, A jak -Alzheimer i inne wynikające z bieżących potrzeb.
Jego inicjatorem jest Lokalny Zespół Koordynacyjny ds. Profilaktyki Zdrowia.
Spotkania będą miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli uzyskać lub pogłębić wiedzę z zakresu profilaktyki zdrowotnej, będziemy proponować cykle spotkań o różnorodnej tematyce, z uwzględnieniem segmentacyjnego profilu zdrowotnego mieszkańców (młodzież, studenci i młodzi dorośli, rodzice małych dzieci, mężczyźni 30-50 lat, osoby 50 + , seniorzy, osoby z chorobami przewlekłymi, osoby o niskiej aktywności zawodowej lub bezrobotne, osoby korzystające ze wsparcia CUS w zakresie pomocy społecznej). Będziemy również słuchać mieszkańców, pytać jakie są oczekiwania wobec gminy i instytucji zdrowotnych, jakie są potrzeby jak również jakie są bariery korzystania z profilaktyki i usług zdrowotnych.
-01 2.png)


